top5

TOP 5 pažintiniai takai Lietuvos pajūryje

Vasarą daugelis keliauja į Lietuvos pajūrį pasidžiaugti saule, smėliu bei jūra. Besisvečiuojantiems pajūryje ir mėgstantiems aktyvų poilsį yra puiki proga apsilankyti ten įrengtuose pažintiniuose takuose, todėl KelionėsLietuvoje.com sudarė Lietuvos pajūrio pažintinių takų TOP5:

1. Litorinos pažintinis takas

Ilgis: 2 km

Kaip rasti: Tako pradžia prie Olando kepurės

Keliaudami taku susipažinsite su senosios Litorinos jūros pakrante, šiai vietovei neįprastais medžiais – bukais, kėniais, maumedžiais ir kt. Juos čia XX a. pradžioje pasodino pirklių gildijos nariai. Taip pat užkopsite ant Olando kepurės – beveik 25 metrų jūros pakrantės skardžio. Daugiau informacijos apie taką. Olando-kepure-02

 

2. Takas dideliems ir mažiems Šventojoje

Kaip rasti: Važiuoti Liepojos plentu nuo Šventosios Latvijos link.  Pamatę Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčią – sukite dešinėn į keliuką prieš pat ją, toliau turėtų būt informaciniai stendai.

Keliaujant Šventosios miško takais – jūsų laukia “Takas dideliems ir mažiems”, “Mįslių šlaitas”, “Ežio takas”, “Ežiuko takelis” bei informacinis-pažintinis miško takas. Daugiau informacijos apie taką.

takas

3. Dendrologinis pažintinis takas Juodkrantėje

Ilgis: 1,6 km

Kaip rasti: Tako pradžią žymi stendas Gintaro įlankoje

Keliaudami taku, susipažinsite su „medžio biografija“, aplankysite 12-os raudonųjų ąžuolų žiedą. Šiame take kadaise augo didžiulė liepa, apie kurią tik pasakojimai išliko. Vadino ją Griekų liepa. Dabar šioje vietoje auga pasodinta maža liepaitė. O netoliese ošia įspūdingas Griekų daubos miškas. Ypač gražiose vietose, kurios tiks atokvėpiui ir apmąstymams įrengti suoleliai. Čia galėsite tiesiog pasimėgauti gamtos garsais. Daugiau informacijos apie taką.

den

4.  Pažintinis takas Naglių gamtos rezervate

Ilgis: 1,7 km

Kaip rasti: 31 kelio Smiltynė-Nida kilometras

Čia keliaudami pamatysite iš arti  Pilkąsias, dar vadinamas Mirusiomis, kopas, užpustytas buvusių gyvenviečių vietas, savaiminės kilmės miško augaliją bei po smėliu palaidotus šimtamečius miškų dirvožemius.  Daugiau informacijos apie taką.

na

5. Parnidžio pažintinis takas

Ilgis: 1,8 km

Kaip rasti: Žiūrėkite žemėlapyje

Keliaudami juo, pamatysite įvairiausių augalų, kerpių, grybų, vabzdžių, paukščių bei gėrėsitės nuostabiais peizažais, pasisvečiuosite „genio kalvėje“, užkopsite ant Parnidžio kopos ir prie Saulės laikrodžio. Daugiau informacijos apie taką.

par

Turiningo ir aktyvaus laiko pajūryje!

 

 

Apie autorių

Paskelbė: kelionesLietuvoje

Lie 12, 2016