„Įženk į paveikslą. Dailė interaktyviai“

Liepų g. 22, Klaipėda
Įvertinkite

Skirta visų amžių vaikų ir moksleivių grupėms Įženk į paveikslą: pirmas žingsnis – spalva ir detalė Tai pirmoji pažintis su paveikslais. Užsiėmimo metu apžiūrimos dvi tapybos ekspozicijos: realisto Česlovo Janušo ir  ekspresionisto Prano Domšaičio, aptariami realistinės ir ekspresionistinės dailės skirtumai. Dalyviai savais žodžiais apibudina pasirinktus dailininkų paveikslus, nusako pirmus įspūdžius, nuotaikas. Po to išklauso muziejininkų […]

Skirta visų amžių vaikų ir moksleivių grupėms

Įženk į paveikslą: pirmas žingsnis – spalva ir detalė

Tai pirmoji pažintis su paveikslais. Užsiėmimo metu apžiūrimos dvi tapybos ekspozicijos: realisto Česlovo Janušo ir  ekspresionisto Prano Domšaičio, aptariami realistinės ir ekspresionistinės dailės skirtumai. Dalyviai savais žodžiais apibudina pasirinktus dailininkų paveikslus, nusako pirmus įspūdžius, nuotaikas. Po to išklauso muziejininkų parengtus planšetinio audiogido  tekstus apie paveikslus, palygina ir įvertina. Naudodamiesi galerijos informaciniame terminale įdiegtais interaktyviais ekspozicijų planais dalyviai ieško pažymėtų kūrinių pagal jų fragmentus. Aptariamas paveikslų koloritas, atliekami praktiniai eksperimentai su spalvomis. Kalbama apie P. Domšaičio paveiksluose pasakojamas istorijas, naudojantis interaktyviais žemėlapiais kuriama gyvenimo istorija. Užsiėmimo metu naudojamas grafoprojektorius: skaidrių persiklojančių vaizdų pagalba pratęsiami paveikslai, komponuojamas „tikro gyvenimo ratas“. Šioje užsiėmimo dalyje nagrinėjama detalės ir fakto svarba, ieškoma paveikslo ir tikrovės paralelių.

Praktinėje dalyje surengiama viktorina, kuriami „spalvų barometrai“, „šalčiausi“ ir „karščiausi“ darbai, iš įvairių iškarpų fragmentų koliažo technika arba pasinaudojant magnetinėmis lentomis montuojamos kompozicijos, kurių tikslas stebėti, kaip keičiasi vaizdo prasmė, pobūdis, nuotaika dekonstruojant motyvus, detales, keičiant pirmines daiktų  spalvas.

Įženk į paveikslą: antras  žingsnis – figūra ir aplinka

Užsiėmimas vyksta nuolatinėje tapytojo Prano Domšaičio kūrybos ekspozicijoje ir interaktyvios projekcinės sienos salėje. Dalyviai apžiūri salėje eksponuojamus tris P. Domšaičio paveikslus („Čiabuvių susiėjimas“, „Kukurūzus grūda“, „Bėgimas į Egiptą“), kurie naudojami interaktyvios projekcijos programoje. Aptariama, ką veikia paveiksluose nutapyti žmonės, kaip juos vaizduoja dailininkas. Po to užsiėmimo dalyviai skiriami į dvi grupes. Viena grupė piešia matytų paveikslų eskizus iš atminties, aptaria kompoziciją. Kita grupė eksperimentuoja su interaktyvia projekcija: „įžengę į paveikslą“ papildo kompoziciją, rankų judesiais valdomais efektais kuria „naujus“ paveikslus. Grupėms pasikeitus vietomis, prie interaktyvios projekcijos buvę dalyviai eskizuose įtvirtina naujas kompozicijas ir spalvines schemas. Užsiėmimo pabaigoje palyginami ir aptariami abiejų grupių eskizai. Analizuojama, kaip žmogaus figūra įtakoja aplinką (šiuo atveju – paveikslo erdvę, į kurią virtualiai įžengiama) ir kaip paveikslo erdvė keičia mūsų asmeninę erdvę.

Edukacinę programą „Įženk į paveikslą. Dailė interaktyviai“ galima užsisakyti nuo 2015 m. sausio 2 d.
Išankstinė registracija ir informacija:
tel.  (8 46) 410 421 arba el. paštu  menopazinimas.domsaitis@zebra.lt
Pritaikoma specialiųjų poreikių vaikams ir moksleiviams.

Adresas: LDM Prano Domšaičio galerija, Liepų g. 33, Klaipėda

Informacija iš www.ldm.lt

Parašykite atsiliepimą apie „Įženk į paveikslą. Dailė interaktyviai“

Mūsų rekomendacijos: